Pieslēgties

Reģistrēties

Pēc konta izveides jūs varēsiet sekot saviem maksājumiem un pievienot atsauksmes par ceļojumiem.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstipriniet jauno paroli*
Vārds*
Uzvārds*
E-Pasts*
Telefona numurs*
Valsts*
* Izveidojot kontu jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem un Mūsu drošības politikai.

Esat reģistrēts lietotājs?

Pieslēgties

Pieslēgties

Reģistrēties

Pēc konta izveides jūs varēsiet sekot saviem maksājumiem un pievienot atsauksmes par ceļojumiem.
Lietotājvārds*
Parole*
Apstipriniet jauno paroli*
Vārds*
Uzvārds*
E-Pasts*
Telefona numurs*
Valsts*
* Izveidojot kontu jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem un Mūsu drošības politikai.

Esat reģistrēts lietotājs?

Pieslēgties

Atpūta Druskininkos un Grodņa bez vīzas

0
Cena
No€115
Cena
No€115

Pievienot vēlmju sarakstam

Lai pievienotu vēlmju sarakstam ir jābūt reģistrētam lietotājam

483
2 diena
Ceļojuma datums : 30.03.2019.
Maksimālais cilvēku skaits : 10
Ceļojuma apraksts
„Kāruma tiesa” Baltkrievijas – Grodņa bez vīzas, ar tradicionālu mielastu, baltkrievu mūziku un dančiem, ūdens atpūta Druskininkos, ciemos pie Lietuvas tatāriem un maģiskā Merkīnes piramīda
Sākums: 30.03.2019 7:15
Beigas: 31.03.2019 ~22:00
Dienu skaits: 2

Aprasksts

Izbraukšanas vieta

Plkst. 7:15  izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas

Cenā iekļauts

  • vieta autobusā
  • pavadošā gida pakalpojumi
  • viena vieta divvietīgā numurā viesnīcā Druskininkos
  • brokastis viesnīcā
  • dokumentu noformēšana iebraukšanai Baltkrievijā (bezvīzas režīms)
  • ceļojuma apdrošināšana

Papildus izdevumi

  • ieejas maksas apskates objektos, ēšanas maksas, ziedojumi, personīgie tēriņi
  • Piemaksa par dzīvošanu 1 viet. numurā - EUR 10
Maršruts

1. diena

Plkst. 7:15 izbraukšana no Rīgas, Zinātņu akadēmijas.
Rīta kafijas pauze ceļā.
Neliela pastaiga Birštonas kūrortā, kas ir senākais un tradīcijām bagātākais balneoloģiskais kūrorts Lietuvā, dažkārt dēvēts arī par 70 avotu kūrortu. Šeit minerālūdeņus iespējams baudīt ne vien tos dzerot, bet arī ieelpojot, kas lieti noder cilvēkiem ar elpošanas problēmām. Baudīsim arī mēs Birštonas veselīgos ūdeņus!
Pusdienas kādā no kafejnīcām Birštonas pilsētā. (Piedāvājums un cena tiks precizēti)

Lietuva jau kopš dižkungaitijas laikiem ir bijusi multikulturāla vieta, un tās dažādību baudīsim Raižiai ciemā, kur vairākus gadsimtus dzīvo tatāri. Šeit, atzīmējot gadsimtiem ilgu lietuviešu un tatāru līdzāspastāvēšanu, 19. gadsimta beigās uzbūvēta mošeja – tiesa gan, bez ierastā minareta (torņa, no kura ticīgie tiek aicināti uz lūgšanām) un būvēta no koka, bet blakus tai viesosimies musulmaņu kopienas mājā. Pirmie tatāri šeit uz dzīvi apmetās vai tika nometināti Vitauta Dižā laikā, 14. gadsimtā, kad dižais valdnieks no karagājiena atveda gūstekņus. Līdz pat mūsu dienām šeit saglabājusies tatāru kopiena ar savām tradīcijām, dzīvesveidu un ticību. Iepazīsim viņus neformālā gaisotnē!
(Viesošanās tatāru ciemā, cienasts – tēja, kafija un tradicionāls pīrāgs – 8 EUR)

Lietuvā ir vairākas svētceļojumu vietas, viena no tām – Merkines piramīda Dzūkijas mežos. Tiek uzskatīts, ka šeit 1990. gadā tolaik septiņus gadus vecais Povilas Zekas un viņa ģimene piedzīvoja brīnumu – dievišķu sarunu ar kādu mistisku balsi… Netālu no notikuma vietas divpadsmit gadus vēlāk viņš netālu no notikuma vietas uzbūvēla alumīnija piramīdu, kuru 2009. gadā apsedza ar stikla kupolu. Tie, kas tic nedaudz pārdabiskām lietām, apgalvo, ka stiklotais kupols un īpatnējais būves risinājums vietai piedod īpašu enerģiju un auru, spēj ārstēt pat slimības. Savukārt tos, kas pārdabiskām lietām netic, aizrauj kupolā esošā akustika – ik katrs solis, čuksts un ieelpa ir neparasti dzirdami.
(Ziedojums)
Iekārtošanās viesnīcā Druskininkos ar iespēju apmeklēt ūdens atpūtas centru.

Druskininki ir Lietuvā vistālāk uz dienvidiem esošā pilsēta, kā arī viens no populārākajiem spa mīļotāju galamērķiem valstī. Nosaukuma izcelsme „druska” – sāls – liecina par šajā apkaimē sastopamajiem sāļajiem ūdeņiem, kas jau izsenis izmantoti dziedniecībā – kūrorts šeit atradies jau no 18. gadsimta beigām. Šeit ārstē ne tikai ūdens, bet arī gaiss – kūrortu ieskauj biezi meži. Druskininki lepojas ar Austrumeiropā lielāko ūdensparku, slēgtu slēpošanas arēnu ar mākslīgu kalnu, abus savieno gaisa trošu ceļš, no kura 45m augstumā paveras pasakains skats uz apkaimi, piedzīvojumu parku, dažādām dienas un nakts aktivitātēm.

Brīvs vakars Druskininku piedāvājumu baudīšanai.

2. diena

Brokastis viesnīcā.
Ceļš līdz Baltkrievijas robežai, robežkontrole un Grodņas pilsētas apmeklējums.
Grodņa ir pilsēta, kas savā pastāvēšanas gaitā vairākkārt mainījusi valstisko piederību – dibināta kā Krievzemes pilsēta, 13. gadsimtā to iekaroja lietuvieši un iekļāva Lietuvas lielkņaizstes sastāvā, drīz vien pārveidojot par vienu no varenās Žečpospoļitas centriem, kur notika pat Seimu (valdības) sanāksmes līdz 18. gadsimta pēdējiem gadiem. Trešās Polijas dalīšanas rezultātā tā nonāca Krievijas impērijas pakļautībā, bet Pirmajā pasaules karā un pēc tā pilsētā valdīja vācieši. Vien kopš 1991. gada Grodņa ir neatkarīgas Baltkrievijas sastāvā.

Katrs no laikmetiem pilsētā atstājis savas iezīmes, kuras iepazīsim ekskursijā vietējā gida vadībā. Vecpilsētas šaurajās ieliņās joprojām saglabājies viduslaiku gars un Žečpospoļitas noskaņas. Te katram esot iespēja saklausīt pagātnes balsi… Redzēsim 12. gadsimtā celto Koložas baznīcu, kas tiek uzskatīta par pašu neparastāko baznīcu Baltkrievijas teritorijā – īpaši mūrēti krāsaini laukakmeņi veido rakstus baznīcas sienās, caur sienām vijas slepenas kāpnes, sienās iemūrēti īpaši skaņu pastiprinoši māla podi. Blakus tai atrodas Grodņas vecā pils, saukta arī par Batorija pili. Tās pirmsākumi esot meklējami jau 11. gadsimtā, bet laika gaitā katrs no valdniekiem veicis savus uzlabojumus – Vitauts Dižais piebūvēja gotiskus torņus, Jagailim Grodņa patikusi pat labāk par īsteno valsts galvaspilsētu, bet Stefans Batorijs gribējis šeit ieviest Ziemeļitālijas elpu…

Ja ir Vecā pils, jābūt arī Jaunajai pilij un abas savieno 300m garš arku tilts. Šī ir vieta, kur notika pēdējā Žečpospoļitas Seima sanāksme. Pils būvēta klasiskā stilā sakšu arhitektu uzraudzībā 18. gadsimta vidū un paceļas virs Nemunas stāvā krasta, radot īpaši majestātisku iespaidu. Jauno pili iepazīsim ne vien no ārpuses, bet arī izstaigāsim tās iekštelpas un ieklausīsimies stāstos.

Apskatīsim vecpilsētas baroka pērli – Sv. Franciska Ksaviera katoļu katedrāli, kas cauri gadsimtiem saglabājusies bez vērā ņemamām izmaiņām. Par spīti tam, ka oficiāli baznīca bija slēgta teju 30 gadus un notika mēģinājumi šeit ierīkot muzeju vai koncertzāli, ik svētdienu ticīgie šeit sapulcējās uz lūgšanām. Grodņas vēstures neatņemama sastāvdaļa ir ebreju kopienas izveide 14. gadsimta noslēgumā, par ko liecina sinagoga.

Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Aptiekas muzeju, kas aizrajošā stāstā aizved medicīnas vēsturē un atļauj ieskatīties vēsturiskās dziedniecības neparastajos līkločos…
Vietējā gida vadīta ekskursija Grodņā krievu valodā.
Tradicionālas baltkrievu ēdienu pusdienas, pēc kurām laidīsimies piedzīvojumā ar folkloras kopu – klausīsimies viņu dziesmās un izkustināsim kājas, mācoties tautas dejas!
(Ekskursija vietējā gida vadībā pilsētā, ieejas biļetes Jaunajā pilī un Aptiekas muzejā, tradicionālas pusdienas ar folkloras kopas piedalīšanos, dziesmām un dejām – 20 EUR/pers.).

Brīvs laiks veikala apmeklējumam, mājupceļš caur Lietuvu.
Vēla launaga pauze Paņevežos.
Atgriešanās Rīgā ap 22:00.

Info

Lūdzam ņemt vērā:
Ekskursija un folkloras programma Grodņā notiek vietējā, krievu valodā runājoša gida vadībā.
Pašu ērtības labad valūtas maiņu lūdzam veikt jau Latvijā, orientējošs kurss – 10 BYN (Baltkrievijas rubļi) ~4 EUR, bet līdz brauciena sākumam tas var mainīties. Vēlams ņemt līdzi skaidru naudu, jo ne visur pieejami karšu maksājumi.
Pases derīguma termiņam jābūt vismaz 6 mēnešus pēc plānotā atgriešanās datuma (31.03.2019.)
Pakalpojumu cenas var mainīties no organizatora neatkarīgu apstākļu dēļ.

Pirmajā vakarā iespējams apmeklēt Druskininku ūdens atrakciju parku, izvēloties atpūtas programmu – pieaugušajiem un pensionāriem 2h ūdens parks 13 EUR / 3h 16 EUR, skolēniem – 2h 10 EUR / 3h 13 EUR,

Foto

Text box item sample content