Atpakaļ

19 interesantākās nodarbes Alānijā

Pagājušajā gadā ap šo pašu laiku es gandrīz divas nedēļas pavadīju Stambulā, vienkārši klīstot apkārt un izmēģinot visus labākos SPA un restorānus. Man ļoti patika Turcija: es no sirds iemīlēju tās vēsturi, virtuvi un cilvēkus. Stambula kļuva par vienu no manām mīļākajām pilsētām. Es gribēju atgriezties Turcijā, lai apmeklētu piekrasti, kur jau gadiem ilgi atpūšas Bena ģimene. Pa ceļam uz Grieķiju nolēmu piestāt Alānijā, un vēlos dalīties ar jums savā pieredzē par to, ko tur darīt! Alānija ir neliela piekrastes pilsētiņa, kur var lieliski atpūsties nedēļām ilgi, taču manu sarakstu var izpildīt piecās, vai ātrākā tempā – pat četrās dienās! 

Lietas, kas jāņem vērā pirms ceļojuma 

Neaizmirstiet par ceļojuma apdrošināšanu. Katram ceļojumam es vienmēr iesaku iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, jo nekad nevar zināt, vai nepagadīsies kāds nepiemērots ēdiens vai nenoklīdīs čemodāns. Turklāt dažas no aktivitātēm var būt diezgan liels izaicinājums. 

Pārvietošanās pa Alāniju 

Taksometru te ir daudz, un, pēc manas pieredzes, to cenas ir visnotaļ samērīgas. Visi taksometru vadītāji bez atgādināšanas lieto skaitītāju. Tā te ir pieņemts. Pilsētā ir arī vietējie autobusi, bet man nav ne jausmas, kā tie kursē, jo es ar tiem nebraucu. Taču pieņemu, ka tos var apturēt ar rokas mājienu un vienkārši samaksāt šoferim. Līmenī ir tūrisma birojs “Alanya Tourism”. Ar tā starpniecību var veikt jebkuru rezervāciju, un pie viņiem var atrast plašu brošūru klāstu par pilsētu. 

19 interesantākās nodarbes Alānijā 

1. Alānijas cietoksnis  

Nav iespējams nepamanīt cietoksni, kas paceļas virs pilsētas. Aleksandra Lielā laikos vietējie ūdeņi mudžēt mudžēja no pirātiem, kas izmantoja cietoksni kā patvērumu. Pilsētu no jūras krasta līdz pat kalna virsotnei ieskauj mūri. Vakaros tie tiek izgaismoti, un tas ir apburošs skats. Ieeja cietoksnī maksā tikai četrus dolārus. Cietoksni ir noteikti vērts izstaigāt kaut vai tikai fantastisko skatu dēļ, kas paveras no tā augšas. PS: lai gan to dēvē par cietoksni, patiesībā tās ir drupas.    

2. Damlatas ala 

Ala ir samērā neliela, un tās izpēte aizņem ne vairāk kā 15 minūtes. Ja vēlaties, varat palikt ilgāk un vienkārši relaksēties pludmalē. Ala tika nejauši atklāta 1948. gadā, būvējot Alānijas ostu. Otrā pasaules kara laikā alā slēpās vācu karavīri, un runā, ka alas gaiss mazinājis viņu elpošanas problēmas. Ieeja maksā aptuveni 2 dolārus. 

3. Alānijas doki 

Alānijas doki ir Alānijas kuģu būvētavas drupas. Pie piestātnes tika pietauvoti kuģi, kuriem bija nepieciešams remonts. Tas, kā kuģi tika novietoti dokos, ir zināmā mērā neprātīgi. Kuģu pacelšanai izmantoja romiešu celtni, kuru darbināja vīri, skrienot rata iekšpusē gluži kā kāmji. Izvēloties doku ekskursiju kopā ar Sarkanā torņa apmeklējumu, ieeja katrā no tiem maksā tikai vienu dolāru. 

4. Sarkanais tornis 

Kā jau minēts, biļete maksā tikai vienu dolāru, ja pērkat to kopā ar doku biļeti. Ieeja visos apskates objektos šeit ir patiešām lēta! Sarkanais tornis atrodas netālu no dokiem. No Sarkanā torņa var redzēt mūri, kas to savieno ar cietoksni. Jūs varat uzkāpt līdz pašai torņa virsotnei, kur ir apskatāmi daži nelieli kuģu modeļi, bet nozīmīgāks ir satriecošais skats, kas paveras no torņa augšas.

5. Kleopatras pludmale    

Kleopatras pludmale ir populārs pludmales posms ar daudziem restorāniem, kuru nosaukumi ir ērti sakārtoti pēc to kārtas numura. Mēs vairākas reizes lieliski pavadījām laiku restorānā Nr. 22, kas bija vienkārši fantastisks. Labs ēdiens, lēti dzērieni, ērti šūpuļtīkli. Ūdens ir brīnišķīgs, un, pat ja jums nav laika vaļoties pludmalē, nepalaidiet garām iespēju izbaudīt Vidusjūras ūdens burvību!  

6. Ekskursija uz alām ar pirātu kuģi

Savulaik šajā apvidū pirāti sagādāja nopietnas problēmas. Šodien jūra ir pilna ar pirātu kuģiem, ar kuriem var doties ekskursijā uz alām vai piekrastes klintīm, lai no tām lēktu ūdenī. Uz klāja tiek piedāvātas maltītes un jautras ballītes. Cena ir aptuveni 20 dolāri vienai personai, taču painteresējieties vairākās vietās. Ja esat vesela grupa, varat saņemt pienācīgu atlaidi. 

7. Pusdienas restorānā “Dimcayi Pinarbasi” 

Netālu aiz pilsētas tek upe, kuras ledainie ūdeņi pūst no klanu kanjoniem. Gar upi ir izvietojušies daudzi restorāni, bet šis ir viens no slavenākajiem. Šajā restorānā es nobaudīju labāko ēdienu visā Alānijā. No sirds iesaku to apmeklēt! Restorāns ir atrodams arī Google kartē. Visiem pie upes izvietotajiem restorāniem nosaukumā ir vārds "Dimcayi", tāpēc pārliecinieties, vai esat atraduši īsto. Kārtīga maltīte šajā restorānā maksā tikai 8-9 dolārus. 

8. Ekskursija ar kvadracikliem uz Tauru kalniem 

Jūra, protams, ir ļoti vilinoša, bet neaizmirstiet arī par kalniem! Tauru kalni ir satriecoši. Jūs varat doties ekskursijā ar džipiem, bet es vienmēr, kad vien iespējams, dodos izbraucienā ar kvadracikliem. Ekskursijā visiem ir jāturas cieši kopā, ātrums ir liels, un viss brauciens ir aizraujošs. Uz trases ir vairāki (elpu aizraujoši) tramplīni un daži nervus kņudinoši līkumi. Jūs fotografēs un filmēs, un uzņemto materiālu vēlāk varēsiet arī iegādāties. Ja vēlaties ietaupīt naudu, ņemiet līdzi aizsargbrilles un plāksteri – tie jums patiešām būs nepieciešami, jo no riteņu apakšas lido ļoti daudz dubļu un putekļu. Cena ir 38 dolāri vienai personai vai 50 dolāri divām personām, ja ar vienu kvadraciklu brauc divi cilvēki. 

9. Lidojums ar paraplānu     

Pirms gada Interlākenā izmēģināju lidojumu ar paraplānu un biju sajūsmā. Goa es bieži redzu paraplānus, un galvā rosās jautājums, vai tiem ir tik pat liels uzrāviens, vai arī tie planē mīksti un vienmērīgi, kā tas būtu sagaidāms no kārtīga paraplāna. Alānijā, kur vien paskaties, ir redzami paraplāni, un es nolēmu pamēģināt. Tas bija nervus kutinošs piedzīvojums! Lecot skrējienā pāri klints malai, gaiss tevi uztver un paceļ mākoņos. Tur augšā ir auksti, un cauri mākoņiem redzamība ir slikta. 

10. Džipu safari uz Sapaderes kanjonu    

Kanjons ir satriecošs, un šis ir lielisks veids, kā doties augšup un izbaudīt kalnu ainavas. Par 35 dolāriem jūs varat iznomāt džipu uz visu dienu vai doties ekskursijā, kas vienai personai maksā aptuveni 25 dolārus. Pastaiga pa kanjonu ilgst aptuveni 20 minūtes, un tā beigās ir ūdenskritums. 

11. Piektdienas tirgus 

Kad ceļoju, man vienmēr patīk apmeklēt vietējo tirgu, un Alānijā lielā tirgus diena ir piektdiena. Ja jums ir laiks, apmeklējiet ziepju veikalu, kur gatavo tradicionālās ziepes, ko izmanto turku pirtīs. Ziepju nosaukums ir “Green body” (zaļais ķermenis), un ziepju veikals atrodas pašā tirgus malā (var meklēt Google kartē). 

12. Izbraucieni ar SUP dēli 

Izbraucieni ar SUP dēļiem notiek pie cietokšņa, no kura paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni. Cena vienai personai ir aptuveni 15 dolāri. 

13. Ūdens motocikli un turbīndēļi (flyboard) 

Brauciens ar ūdens motociklu maksā aptuveni 50 dolāru stundā, taču, ja vēlaties, varat to izīrēt arī uz īsāku laiku. 

14. Turku pirts jeb hammāms un SPA 

Turcijā noteikti nedrīkst palaist garām iespēju apmeklēt īstu turku pirti. Tā ir kopjoša procedūra, kuras laikā ķermenis tiek kārtīgi attīrīts. Masāža turku pirtī maksā tikai 15 dolārus, bet, pasūtot to atsevišķi, – 35 dolāri. Hammāmu izkārtnes pilsētā ir redzamas ik uz soļa. 

15. Turku kafija un tēja 

Tikai par aptuveni vienu dolāru jūs varat nobaudīt stiprāko kafiju savā mūžā. Turkiem ir raksturīgi dienas laikā, t. i., starp brokastīm un gulētiešanu taisīt nelielus pārtraukumus un baudīt tēju vai kafiju (kopā ar cigareti). Pirms dažiem gadiem es to nogaršoju Bosnijā, bet diemžēl turku kafija man joprojām šķiet pārāk stipra. Tai ir biezas zupas konsistence, un tā tiek pasniegta nelielā tasītē ar visiem biezumiem. Bet jebkurā gadījumā ir vērts pamēģināt! Tā noteikti uzmundrina. 

16. Saulriets pār cietoksni un jūru 

Saules rietēšanas vieta mainās atkarībā no gadalaika. Ziemā saule riet virs jūras, bet vasarā tā aizslīd aiz cietokšņa. Tas ir patiesi apburošs skats. Ja vēlaties baudīt romantiskas vakariņas saulrietā ar skatu uz cietoksni, jums jādodas uz restorānu “Rihtim”. Ēdiens tur bija ļoti garšīgs! Es noteikti ieteiktu nogaršot jēra karbonādi un kalmārus. 

17. Svaigi spiesta apelsīnu sula    

Turcija nav iedomājama bez apelsīniem! Turki ir kā traki uz apelsīniem! Apelsīnkoki aug visur, bet, iebraucot Alānijas pilsētā, uz robežas sagaida milzīgs rotējošs apelsīns. Gar ielām ir izvietoti apelsīna formas kioski, kuros tirgo svaigi spiestu apelsīnu sulu. Tā ir tik garšīga, it kā tai būtu pievienots nātrija glutamāts. Lai nu ko, bet apelsīnus Turki prot audzēt! 

18. Kartings 

Ar kartingu es braucu Alānijas parkā. Tas gan atrodas pilsētā, bet uz turieni tomēr jābrauc ar taksometru. Es neatceros, cik maksāja taksometrs, taču, manuprāt, ne vairāk par 5 dolāriem. Kartinga trase ir neliela, bet ar tik daudz līkločiem un pagriezieniem, ka garlaicīgi nekļūst. Un ātrums ir patiešām ievērojams. Es dievinu braukšanu ar kartingiem! 

19. Izbaudiet autentisko Alānijas virtuvi     

Visbeidzot, es ļoti iesaku izbaudīt autentiskas Alānijas pusdienas. Ir restorāni, kuros pusdienās tiek pasniegts vietējo sieviešu mājas stilā gatavotais ēdiens. Jums tikai jāparāda, ko vēlaties. Cena ir no trim līdz pieciem dolāriem atkarībā no tā, vai vēlaties gaļu vai nē. Man ļoti garšoja šis ēdiens, un īpašu gandarījumu sniedza apziņa, ka ēdu kā vietējais. 

CEĻOJUMU PIEDĀVĀJUMUS UZ TURCIJU ATRADĪSIET ŠEIT: https://celo.lv/lv/celojumu-meklesana

Avots: LINK