Atpakaļ

7 iemesli, kādēļ nākamā ceļojuma galamērķim izvēlēties Tunisiju

Nav svarīgi, vai vēlaties atpūsties pludmalē vai apmeklēt no Romas impērijas laikiem saglabājušos apskates objektus – šī Āfrikas pašos ziemeļos izvietotā valsts piedāvā abus variantus. Laiks doties atvaļinājumā uz Tunisiju! Tunisija apvieno sevī visu, kas mūs parasti apbur Ziemeļāfrikā: te ir fantastiskas, saules pielietas smilšu pludmales, iespaidīgas antīko laiku drupas un Sahāras tuksneša nebeidzamās, lēzenās kāpas. Tunisija ir Vidusjūras valsts, kas atrodas tikai rokas stiepiena attālumā no Eiropas – pusceļā starp Atlantijas okeānu un Nīlas deltu. Savulaik, kad man vēl nebija pat prātā, ka kādreiz varētu doties uz Tunisiju, manu paziņu lokā bija vairāki cilvēki, kam šī valsts bija kļuvusi par iecienītu ceļojuma galamērķi. Viņi varēja stundām ilgi stāstīt par Džerbu. Manā iztēlē tā ieguva tropu paradīzes veidolu, kas jāapmeklē par katru cenu. Tā sagadījās, ka mans pirmais ceļojums uz Tunisiju sākās nekur citur, kā tieši Džerbā. Biju patiešām sajūsmā!   

1. Satriecošas smilšu pludmales, kas stiepjas tūkstoš kilometru garumā Lielākā daļa saules mīļotāju dodas uz Tunisiju, lai baudītu jūru un skaistās Vidusjūras pludmales. Tās šeit nekad nav pārpildītas – zeltaino smilšu pietiek visiem. Tunisijas krasta līnija ir 1148 kilometrus gara! Skaistākās pludmales atrodas Cap Bon pussalā. Tāpat ļoti labas peldvietas var atrast Džerbas salā (divas slavenākās pludmales ir Sidi Mahrez un Seguia). Tunisijas pludmales ir plašas un pārsteidzoši garas. Pludmales, kas izvietojusies uz ziemeļiem no Sūsas pilsētas, garums ir aptuveni 35 km, bet Nābulas pludmale stiepjas pat 50 km garumā(!). Atpūta piejūras kūrortos ir ļoti relaksējoša. Lielākā daļa viesnīcu atrodas ārpus pilsētas, un tām ir sava pludmale, ko var izmantot tikai viesnīcas viesi.   

2. Pilsētas, kurās valda vēsturisks šarms Tunisija nav tikai tipiska vieta pludmales atpūtai. Ja jūs biedē uzturēšanās viesnīcā, ko ieskauj bezgalīgs tuksnesis, tad Tunisijā par to nav jāuztraucas. Visapkārt atrodas aizraujošas pilsētas, kuras ir vērts iepazīt tuvāk. Katrai lielākai pilsētai ir sava medina jeb vēsturiskais kvartāls, ko savulaik ieskāva pilsētas mūri. Pastaigas šauro ieliņu labirintos sniedz patiesi autentisku piedzīvojumu. Tunisieši ir draudzīgi un laipni. Viņi labprāt sniegs padomu un palīdzēs, kad vien tas būs nepieciešams. Jūs nekad neredzēsiet viņus steidzamies – šķiet, ka viņiem pietiek laika visam. Oficiālā valoda ir arābu valoda, taču daudzi vietējie iedzīvotāji runā divās valodās – gan arābu, gan franču. Angļu valodu viņi pārvalda retāk, taču ar to es visur tiku galā. Praktiski padomi: No suvenīriem iesaku iegādāties tos, kas izgatavoti no olīvkoka: galvenokārt nieciņus un virtuves piederumus. Es nopirku dažus kausiņus tikai par septiņiem dināriem (diviem eiro).   

3. Iepazīstiet Sahāru – pasaulē lielāko tuksnesi Sahāras tuksneša apburošās smilšu kāpas aptver vairāk nekā desmit valstu teritorijas, iesniedzoties arī Tunisijas dienvidos. Varu pārliecināti apgalvot, ka šī ir pārsteidzoša vieta un neapšaubāmi mana Tunisijas atvaļinājuma kulminācijas brīdis. Es noteikti plānoju kādu dienu atgriezties un pārnakšņot tuksnesī. Varu vien iedomāties, cik zvaigžņotas ir tuksneša debesis! Visvienkāršāk Sahārā var nokļūt no Džerbas salas. Te ir divas iespējas – doties uz rietumiem, kur tuksnesis piebārstīts ar sāls ezeriem, vai arī doties apbrīnot Sahāras oāzes. Pa ceļam ir interesanti apstāties Matmatā – nelielā pilsētiņā, kas slavena ar savām pazemes alām, kurās savulaik dzīvojuši vietējie berberi. Šodien Matmata vairs nav apdzīvota, taču ar šo arhitektūras brīnumu var iepazīties ikviens.  

4. Vidusjūras klimats un daudz saules Tunisijā visu gadu ir saulains laiks. Gar jūras krastu ir izvietojušies bezgalīgi daudz kūrortu, un patīkamais Vidusjūras klimats lutina ar siltām un saulainām dienām. Peldsezona šeit ilgst no maija līdz oktobrim. Jūras ūdens temperatūra var sasniegt 28 grādus. Ja jūs nevilina pārāk liels karstums, izvairieties no došanās uz Tunisiju jūlijā un augustā, kas šeit ir karstākie gada mēneši. Labākais laiks atpūtai pie jūras ir septembris un oktobris, kad laikapstākļi ir patīkami maigi un ūdens joprojām ir silts. Taču, ja jūsu galvenais mērķis ir apmeklēt apskates objektus, tad tam piemērotākais laiks ir aprīlis un maijs.     

5. Apbrīnu raisoši arheoloģiskie objekti Tunisijai ir sena un bagāta vēsture. Par civilizāciju krustcelēs esošās valsts svarīgo vēsturisko lomu liecina bagātīgais arheoloģiskais mantojums. Tunisiju atklāja feniķiešu tirgotāji, kas apmetās šeit uz dzīvi. Feniķiešu kolonija kļuva par Vidusjūras reģionā valdošās impērijas centru. Lai gan no sākotnējās Kartāgas līdz mūsdienām nav īpaši daudz kas saglabājies, pilsētas drupas ar romiešu pirtīm, katedrāli un amfiteātri vēl aizvien piesaista vēstures cienītāju interesi. Tunisija lepojas ar visgrandiozākajām Romas impērijas laika drupām, kas atrodas ārpus Itālijas. Dodieties uz valsts ziemeļrietumiem, kur Dugas, Bulla Regias un Čemtas pilsētās var izzināt Romas impērijas laiku vēsturi. Noteikti apmeklējiet UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļauto El Džemas amfiteātri, kas celts apmēram 238. gadā p. m. ē. Tiek lēsts, ka El Džemas amfiteātris ar aptuveni 35 000 sēdvietām ir trešā pasaulē lielākā šāda tipa celtne.    

6. Tunisijā ir viegli pārvietoties Tunisijas piedāvājumu klāsts ir ļoti plašs, un būtu žēl pavadīt visu atvaļinājumu vienā vietā. Ceļi šeit ir diezgan labi, un ir vairāki veidi, kā patstāvīgi pārvietoties. Iespējas: Auto noma maksā aptuveni 48 USD dienā. Nomas vietas ir viegli atrodamas. Lidostā cena ir augstāka. Lētākais transporta veids neapšaubāmi ir maršruta autobuss. Lai gan kustības grafiku nav, autobusi tomēr pienāk un atiet regulāri. Maršruta taksometrs (louage): kopbraukšanas taksometrs astoņām personām. Maršruta taksometri pārvietojas noteiktā maršrutā, taču izbrauc tikai tad, kad visas vietas ir aizpildītas. Vilciens: laba izvēle garākiem braucieniem. Ērti vilcieni kursē no Tunisas dienvidu virzienā – uz Susu, Sfāksu un Monastiru.   

7. Pasaules valstu virtuve un gardas jūras veltes Tunisijas virtuve ir lieliska. Bet, ja jums garšo jūras veltes, tad tā jums sagādās dubultu baudījumu. Šeit man ir izdevies nobaudīt labākās garneles manā mūžā. Vietējais ēdiens ir grilēta zivs ar nosaukumu ”poisson complet”. Tas ir absolūts šedevrs! Tunisijas virtuve piedāvā plašu garšu klāstu. Tajā ir jūtama turku, franču un Vidusjūras virtuves ietekme. Cūkgaļa netiek piedāvāta, jo Tunisija ir Islāma zeme, taču lieliska alternatīva tai ir jēra gaļa. Gandrīz visi ēdieni tiek pasniegti ar augļiem, dārzeņiem un olīvām. Pamatēdiens ir kuskuss vai mannas putraimi, ko parasti pasniedz ar sautējumu. Kuskusu pasniedz karstu vai aukstu, un katrā restorānā tas garšo citādi. Ēdieni, ko ir vērts nobaudīt: Brik – kraukšķīgs, plāns mīklas izstrādājums ar veselu olu, pētersīļiem, sīpoliem un dažkārt arī gaļu. Ļoti garšīga uzkoda par pieņemamu cenu. Salade Tunisienne/ Tunisijas salāti – lapu salāti, zaļā paprika, tomāti, sīpoli, olīvas, redīsi. Viss tiek smalki sagriezts un pasniegts ar tunci. Harissa – ļoti pikanta čilli pasta (dažkārt garša tiek mīkstināta ar burkāniem un jogurtu), ko pasniedz kopā ar maizi kā uzkodu praktiski pie katras maltītes. Merguez - mazas, pikantas jēra gaļas desiņas.  

Tunisijas un citus ceļojumu piedāvājumus meklējiet ŠEIT 

Avots:  https://www.veronikasadventure.com/holiday-in-tunisia/